KONST / Litografier / Färglitografi 12599074
nr 1259 9074
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Signerad. Motivet: 53x67
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 3 juni 2019
kl 19:38:59
100 kr
150 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin